CUTMaster Konfigurator stołu krojczego CUTMaster pomoże Państwu zestawić optymalne stanowisko pracy do lagowania i odcinania materiałów z belki i tafli.
1. Pierwszy krok to wybór szerokości stołu krojczego. Proponujemy cztery szerokości - 182, 202, 222 i 242 cm. Szerokość blatu powinna być równa lub większa od najszerszej belki materiału, który będzie krojony.
2. Drugim krokiem jest wybór wersji odkrawacza. W wersji Standard odkrawacz jest przesuwany ręcznie,
w wersji Super - automatycznie. Zalety odkrawacza automatycznego to przede wszystkim szybkość i wygoda obsługi.
Odkrawacz automatyczny w wersji Super Plus posiada zwiększoną wysokość cięcia pojedynczej warstwy do 2,5 cm i przeznaczony jest do cięcia grubszych materiałów. W wersji Standard i Super wysokość cięcia to 0,8 cm.
3. Kolejny krok to wybór długości stołu krojczego. Długość zestawu można zwiększać w segmentach po ok. 1,5 m.
Przy obliczaniu wymaganej długości blatu należy wziąć pod uwagę, że urządzenie lagujące zabiera ok. 70 cm powierzchni roboczej stołu. Planując ustawienie stanowiska pracy w krojowni nie wolno zapomnieć o pozostawieniu wolnej przestrzeni wokół stołu - minimum 80 cm przed oraz 50 cm za stołem.
4. Następny krok to wybór typu listwy dociskowej. W podstawowej wersji jest ona obsługiwana ręcznie i blokowana przy pomocy dźwigni z hamulcem mimośrodowym. W wersji elektrycznej listwa jest podnoszona i opuszczana przy pomocy przycisków na panelu sterującym listwy. W tej wersji nie ma konieczności używania hamulca - listwa pozostaje zablokowana po podniesieniu do momentu opuszczenia listwy.
5. Kolejną opcją jest belka obrotowa lagownicy, która ułatwia szybkie odwrócenie belki z materiałem. Jest to bardzo przydatne gdy lagowane są tkaniny z fakturą lub wzorami, które mają do siebie symetrycznie pasować. Opcja niedostępna przy szerszych wersjach stołu.
6. Rolka prasująca wygładza lagowany materiał powodując usuwanie powstających zmarszczeń, szczególnie na "lejących się" tkaninach typu lycra itp. Rolkę prasującą można łatwo zamontować, jak i zdemontować, gdy jest zbędna. Opcja niedostępna przy szerszych wersjach stołu.
7. Półki dolne mogą okazać się przydatne do przechowywania belek z materiałem lub akcesoriów potrzebnych w krojowni, szczególnie gdy nie dysponuje się dużą przestrzenią do zagospodarowania. Stelaż stołu jest przygotowany tak, aby była możliwość późniejszego zamontowania dolnych półek również wtedy, gdy nie są one wybrane podczas zakupu zestawu.
8. Płyta do rozwijania ułatwia lagowanie materiału ułożonego w taflę. Wystarczy położyć taflę na zamontowanej płycie i z niej rozwijać materiał.
9. System prowadzenia zasilania należy wybrać, gdy w krojowni nie ma zamontowanego zasilania górnego (podwiesia). Oferujemy dwa rodzaje prowadzenia zasilania - dolne lub górne.
10. Dodatkowe stożki o większej średnicy będą przydatne do materiałów nawiniętych na grube tytle. Standardowe stożki pozwalają na zamontowanie tytli o średnicy do 45 mm.